Hükümler ve Koşullar

Versiyon 3, 7.07.2021 tarihinde güncellendi.

Artıway olarak online alışverişlerinizde en iyi bonus oranlarını sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, tüm kullanıcılarımızın Artıway Kullanıcı Sözleşmesi maddelerini dikkate almalarını önemle rica ediyoruz. Bu sözleşme siz değerli üyelerimize en iyi bonus oranlarını sağlamaya devam etmemize yardımcı olacaktır.

Artıway Kuralları

 1. Artıway’e katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
 2. Artıway hesabınızda bulunan bonuslarınız mağazalar bonuslarını onayladığı takdirde hesabınızda da onaylanmış olarak gözükür. İade veya iptal olan alışverişlerin bonusları da iptal olmaktadır.
 3. Mağaza tarafından onaylanmış bonuslarınız talebiniz üzerine banka hesabınıza aktarılır. Her bonus ödeme limitine ulaştığınızda ödeme talep edebilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler önemli Artıway Kuralları’nı içermektedir. Aşağıda ise hüküm ve koşulların tamamını bulabilirsiniz.

Kullanıcı Sözleşmesi

1. Giriş

Bu sözleşme, sağladığımız Artıway web sitesi ve hizmeti ile ilgili hak ve sorumluklarınız (siz, değerli kullanıcılarımız) ile Artıway’in (“biz” veya Artıway) hak ve sorumluklarını belirleyen yasal bir belgedir. Artıway’e kaydolmadan önce bu sözleşmenin içeriğini tam olarak okumanız ve anlamanız gerekmektedir. Artıway’e kaydolarak, bu sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul etmiş olursunuz. Ek olarak, 16. Bölümde belirtilen maddeler nedeniyle bu sözleşmenin değiştirilebileceğini de kabul etmiş olursunuz. Artıway’e kayıt olan kişiler aynı zamanda “Kullanıcı” olarak adlandırılmaktadır.

2. Artıway Hizmeti

Artıway, “Kullanıcıların” mağazalardan yaptıkları alışverişleri çerez sistemi takip ederek “Kullanıcılara” bonus kazanımı sağlar. Mağaza yapılan işlemlerin sonucunda Artıway’e hizmet bedeli ödemekte olup, bu hizmet bedelinin bir kısmı “Kullanıcı”lar ile paylaşılır. Bir kullanıcının bonus alabilmesi için, yapılan alışverişin başarı ile tamamlanmış ve mağaza tarafından onaylanmış olması gerekmektedir: örn. Kullanıcının alışverişi tamamlamış, mağazadan satın alımını gerçekleştirmiş ve kullanıcının ise belirtilen iade/iptal süreçleri içerisinde iptal ve/veya iade talebinde bulunmamış olması gerekmektedir. Yukarıda belirtilen tamamlanmış satın alım sürecinin satın alım tamamlanmış işlemler için gerekli koşulları sağlaması gerekmektedir. Bazı durumlarda bu koşullar işlemin hemen ardından gerçekleşse de birçok durumda mağazalar iade/iptal süreleri sonundan itibaren alışverişleri değerlendirme sürecine başlamaktadır. Bu süreç 30 günden daha fazla sürebilmektedir. Ek olarak, kullanıcıya bonus ödemesi yapılması için satın alımı tamamlanmış ve gerekli koşulları sağlayan işlemler için Artıway’in mağazadan hizmet bedelini eksiksiz almış olması gerekmektedir. Mağaza satın alımı yapılan işlemlerin verilerini tarafımıza sağlamasından Artıway sorumlu değildir.

Bonus Nedir?

Kullanıcının Artıway platformunda bulunan mağaza ve/veya mağazalara yine Artıway üzerinden geçiş yaparak alışverişini tamamladığında ve mağaza koşullarını sağladığı takdirde kazanacağı ve biriktirebileceği bonustur. Mağazalar tarafından onaylanan bonuslar ödeme limitine ulaştığı takdirde kullanıcı ödeme talebinde bulunabilir.

Bonus Takibi Nedir?

Kullanıcının Artıway platformunda bulunan mağazalardan yaptığı alışveriş çerez sistemi ile takip edilir. Doğru bir şekilde takip edilen bonuslar ise mağaza tarafından kullanıcın hesabına otomatik olarak yansıtılır. Bonus takibinin iki aşaması bulunmaktadır: Bonus değerlendirilmesi, bonusun hesaba eklenmesi. Bonus değerlendirme aşamasında bulunduğu süreçte bonus mağazalar tarafından iptal edilebilir.

3. Kullanıcı Hesabı Alımı

Kullanıcı Artıway’de hesap açabilmesi için en az 16 yaşında olması gerekmektedir. Ek olarak, bir kullanıcının Artıway’de yalnızca bir kullanıcı hesabı olabilir. Artwıay’e kayıt olmak için kullanıcı herhangi bir ülkenin vatandaşı olabilir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan kullanıcılar Artıway’e üye olamamaktadırlar. Artıway’e kayıt olabilmek için, kullanıcının kimlikte belirtilen isim, adres ve diğer gerekli bilgileri doğru ve güncel olarak vermesi gerekmektedir. Kullanıcıdan banka hesabı detayları ve ödemeleri almak istediği hesaba ilişkin diğer bilgiler (Ödeme Metodu) talep edilirse, kullanıcının a) söz konusu Ödeme Metodunu kullanma hakkına sahip olduğunu ve yasal olarak kullanabileceğini onaylaması gerekir, ve kullanıcı b) söz konusu Ödeme Metodu aracılığıyla bonus ödemesi almak istediğini onaylamış olur. Kullanıcı, Ödeme Metodu (Banka hesabı, Transferwise veya İninal Kart gibi) ve bu ödeme yöntemleri aracılığıyla alabileceği maksimum ve minimum ödemelerle ilgili belirli kuralları içerebileceğini kabul etmektedir.

Önemli: Kullanıcının Artıway’e kayıtlı e-posta adresinin güncel olduğunu ve bu e-postayı kullanabildiğinden emin olması gerekmektedir. Kullanıcının kayıtlı e-posta adresine önemli e-postalar gönderilebilmektedir. Ayrıca, kullanıcının e-posta adresini değiştirdiği takdirde, Artıway’in Profil Bölümü’nde de değiştirmesi gerekmektedir. Kullanıcı ile telefonla pazarlama mesajları veya kullanıcı adı ile ilgili konularda arayarak ya da mesaj göndererek iletişime geçilebilir.

4. Bonus Kazanımı

4.1 Kullanıcı, Artıway platformunda bulunan mağaza ve/veya mağazalara yine Artıway üzerinden geçiş yaparak alışverişini mağaza koşullarına uygun olarak tamamladığında kazanılan bonus kullanıcının hesabına yansıtılır. Mağazalar tarafından onaylanan bonusların hizmet bedeli ödemesi tarafımıza yapıldığı takdirde kullanıcının bonusları da ödemeye uygun hale getirilir. Ödemeye uygun hale gelen bonuslar ödeme limitine ulaştığı takdirde kullanıcı seçtiği ödeme metodu ile ödeme talebinde bulunabilir. Bonus hesaplanması KDV gibi vergiler ve kargo bedeli çıkarıldıktan sonraki tutar üzerinden hesaplanır. Artıway, mağazadan tarafından ödenen hizmet bedelinin ne kadarlık bir kısmının saklanacağı ve kullanıcıya verileceği konusunda her zaman hakkını saklı tutar. Kazanılan bonusun tamamı Artıway’e aittir ve kullanıcının banka hesabına aktarılana kadar kullanıcı herhangi bir hak talep edemez. Kullanıcın, sözleşmeyi ihlal ettiği gözlenirse, kullanıcının banka hesabına transfer edilen bonus Artıway tarafından geri alma hakkı vardır. Kullanıcı, mağazaların bir veya birden fazla özel koşulu bulunabileceğini gözetmeli ve her durumda bonus kazanamayabileceğini kabul etmelidir. Kullanıcının hiçbir şekilde bonus kazanamadığı ve bonusun geri istenebileceği durumlar şu şekilde gösterilmektedir:

 • a. Kazanılan bonusun mağaza koşullarına veya kullanıcı hesabına uygun olmaması (Kullanıcının alışverişi gerçekleştirirken Artıway’e giriş yapmaması veya Artıway üzerinden geçmemesi)
 • b. Bonus kazanıldıktan sonra bonusa ait alışverişin iptal olması veya ürünün iade edilmesi. (İade ve iptal süreci içinde dahi olsa).
 • c. Kazanılan bonusa ait hesap sahibinin veya hesabın:
  • a. İşbu Anlaşmanın 8. Bölümü uyarınca devre dışı bırakılması,
  • b. Hileli faaliyetlerin tespiti veya bu sözleşmenin ihlali,
  • c. Başka bir kişi ve/veya kişiler adına veya lehine satın alım için kullanılıyor olması,
  • d. Bir kullanıcı hesabının veya kullanıcı hesabına tahsis edilmiş kazanılan bonusun 12 aydan fazla zamandır kullanılmıyor olması.

4.2 Anketler: Belirtilen ankette bonus kazanılacağı belirtiliyorsa, kullanıcı yalnızca anketi doğru tamamladığında bonus kazanacaktır. Anketin doğru şekilde tamamlanıp tamamlanmadığına karar vermek Anketi yapan partnere bağlıdır.

5. Fikri Mülkiyet Hakları

Kullanıcı, Artıway’in hizmetinde bulunan materyallerin indirmek ve/veya kullanmak ile aşağıdakileri kabul etmiş olur:

 • a. Söz konusu materyalin Artıway aracılığıyla kullanması, kopyalaması ve dağıtması için münhasır olmayan bir lisans (alt lisanslar verme hakkı da dahil olmak üzere) ve biz veya tarafımızdan alt lisansımıza tabi tutulan kişilerin Artıway Hizmetini (veya bir Hizmet Sunucusu) üretmek için kullandığı diğer etkileşimlerin Artıway’e bağlı olmalıdır.
 • b. Diğer kullanıcılar (tarafımızca veya üstte belirtilen lisans dahilinde) materyalleri görüntülemek için münhasır olmayan, kişisel, devredilemez hakka sahiptirler.

Kullanıcının Artıway’e ait (sahip olduğu Kullanıcıların veya mağazaların katkıda bulunduğu materyal de dahil olmak üzere) yapılan tüm içerik, ticari marka haklarının ve diğer olası fikri mülkiyetlerin Artıway’in mülkiyetinde bulunduğunu veya tarafımızca lisanslandığını kabul etmesi gerekir. Web sitesinden kopyalanan materyallerin yasal bir geçerliliği bulunmamaktadır. Bu nedenle, Artıway olarak tarafımızca önceden yazılı izin vermedikçe, Artıway’e ait veya Artıway’de bulunan herhangi bir materyal kopyalanamaz, paylaşılamaz, halka açık gösterilemez veya oluşturulamaz.

6. Gizlilik Politikası

Gizlilik politikamız bu Sözleşmenin bir parçasıdır ve bu anlaşmayı kabul ederek, aynı zamanda, kişisel verilerinizi gizlilik politikamıza uygun olarak işleme biçimimizi kabul edersiniz.

İnternet küresel bir bilgi ağı olduğundan, Artıway’e içerik yerleştirdikten sonra, bu içeriğin internet kullanıcıları tarafından görülebileceğini ve dikkate alınabileceğini dikkate almanızı rica ederiz.

Facebook hesabınızı Artıway hesabınızla bağladığın takdirde Artıway, halka açık bilgileriniz olan adınız, e-posta adresiniz, cinsiyetiniz, Facebook profil resminizi ve Facebook profilinizde paylaştığınız diğer halka açık bilgileri alacaktır. Artıway’in, Facebook hesabınızda bulunan halka açık olmayan hiçbir bilgiye erişim izni yoktur.

7. Bizim Rolümüz

Artıway hiçbir şekilde mağazalardan yapılan alışveriş işlemlerinde yer almamakta olup, mağazaların sunduğu herhangi bir ürün ya da hizmet için bir perakendeci ya da tedarikçi değildir. Bu nedenle, bu ürünlerin veya hizmetlerin perakendecileri için geçerli herhangi bir yasal yükümlülük Artıway için geçerli değildir.

Buna göre, aşağıda belirtilen maddelerde Artıway’in herhangi bir sorumluluk ve yükümlülüğü bulunmamaktadır:

 • a. Mağazalar tarafından sağlanan hizmetlerin veya ürünlerin kalitesi, güvenliği veya yasallığı,

veya

 • b. Bir mağazanın herhangi bir hizmeti veya ürünü kullanıcıya ulaştırıp ulaştıramayacağı. Kullanıcılar, mağazalar ile olan online alışverişlerinde en az fiziksel mağaza alışverişlerinde bulunduğu durumlar kadar ihtiyatlı davranmalıdır.

Kanunların izin verdiği ölçüde, gerçekleşmiş veya gerçekleşmiş olanlarla ilgili tüm iddialar ve şikâyetler de dahil olmak üzere (sınırlamalar olmaksızın) mağazalarla yapılan işlemlere dayanan veya bu işlemlere bağlı olan tüm yükümlülüklerden bizi, çalışanlarımız ve diğer ortaklarımızdan sorumlu tutulamaz (Mağaza ile yapılan herhangi bir işlemle bağlantılı olarak, mağaza tarafından yapılan işlemler veya satış veya dağıtım için mal veya hizmet sağlanması ve malların veya hizmetlerin gerçekleştirilen satış veya teslimatları dahil).

8. Hizmetin Kötüye Kullanımı

Biz (Artıway) söz konusu Kullanıcı veya Kullanıcı Adı, bu Sözleşmenin herhangi bir bölümünü ihlal ediyorsa, Artıway’e veya bir bölümüne kullanıcının erişimini dondurma veya tek taraflı olarak reddetme hakkını saklı tutarız. Kullanıcının hesabı yalnızca kendisi için satın alım yapmak ve ardından bonus kazanmak için kullanılabilir; başka kişiler adına herhangi bir işlem için kullanılamaz. Kullanıcılar herhangi bir mağaza ile aşağıda belirtilen şekilde beraber işlemde bulunamaz ve bu işlemden bonus elde edemez: (a) Başka bir şahsın kişisel verilerini sağlamak veya hakkına sahip olmayan bir ödeme yöntemi kullanarak, (b) mağazanın fırsatlarından aldatıcı veya haksız yere yararlanarak veya (c) Artıway’in veya bir mağazanın söz konusu işlemdeki özel koşulları ihlal ederek. Her kullanıcı, eklediği ve paylaştığı içeriğin kendisi tarafından eklendiğine ve kendi hesabına bağlı olduğundan emin olmalıdır: Söz konusu bu içerik:

 • a. aşağılayıcı, hakaret edici veya rahatsız edici, uygunsuz veya tehditkâr değildir;
 • b. herhangi bir şahsa rahatsızlık, zarar veya endişe yaratmaya yönelik değildir;
 • c. bir bilgisayar virüsünü, bir makro virüs, bir Truva atı, bir solucan veya bir bilgisayarın normal işlemlerini kesintiye uğratmak veya bozmak veya gizli olarak kontrol etmek, izinsiz kullanmak veya herhangi bir sisteme, veriye veya kişisel verilere sahip olmak için tasarlanmış herhangi bir şey içermez.
 • d. (Bunları içeren, ancak bunlarla sınırlı olmamakla üzere- tüketici koruma yasaları, posta siparişleri veya uzaktan satışlar, haksız rekabet, ayrımcılık, yanlış pazarlama, telif hakkı, marka ve gizlilik) herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmez;
 • e. Herhangi bir tüzel kişi veya kuruluşun haklarını ihlal etmez (gizlilikle ilgili tüm haklar veya beklentiler dahil olmak üzere);
 • f. İçerik, mağaza tarafından onaylandığında doğru ve adil kabul edilir.
 • g. Herhangi bir mal veya ürünün reklamını yapmaz.

Siz de Artıway’de, yukarıdaki belirtilenlerden herhangi birinin ihlaline rastlarsanız, bize bildirmenizi rica ederiz.

Her kullanıcı, tüzel kişiler veya diğer kullanıcıların, bu sözleşmeyi ihlal ettiği gerekçe gösterdiği materyalleri kaldırma hakkına sahip olduğumuzun ancak bununla yükümlü olmadığımızın kabul eder.

9. Üçüncü Şahısların Bağlantıları

Herhangi bir kişinin sizin veya Kullanıcı Adınız ile bağlantılı olan materyal veya işlemlerle ilgili bizimle iletişime geçtiği takdirde, aşağıdaki koşulları kabul etmeniz gereklidir:

 • a. Söz konusu kişiye cevap vermek için ihtiyacımız olabilecek tüm bilgi ve yardımı sağlamak;

ve

 • b. Tarafımızca sizin yanıtınızı almak için söz konusu kişiyi size iletmeye kararı verilirse, mesaja hızlı bir şekilde (bir hafta içinde) yanıt vermek.

10. Ek Hizmetler

Artıway olarak bizler veya ortaklarımız, zaman zaman hizmetimiz aracılığıyla yeni veya ek hizmetler sunabiliriz. Kullanıcı bu hizmetlerin kullanımı için ek şart ve düzenlemelere tabi olabilir ve kullanıcının bu ek hüküm ve düzenlemeleri kabul etmesi gerekir. Bu ilave hüküm ve yönetmelikler, kullanıcı bu ek hizmetleri kullanmayı kabul ettiğinde tarafımızca belirlenen şekilde duyurulacaktır. Kullanıcının ek hizmetlerin ek şartlarını ihlal etmesi halinde, bu Sözleşmenin de ihlali sayılacaktır.

11. Artıway Hizmet Faaliyetleri

Artıway’i veya Artıway Hizmetinin herhangi bir bölümünü daima kaldırma, düzenleme veya dondurma hakkımızı saklı tutarız. Bu durum, güvenlikle ilgili, yasal nedenlerle veya teknik veya ticari sorunlar nedeniyle oluşabilir. Güvenlik nedenlerinden ötürü daha önceki önlemlerin gerekli olduğu veya Artıway Hizmetini olumsuz yönde etkileyebilecek teknik zorluklar nedeniyle gerekli olduğu durumlar haricinde böyle bir önlemi almamaya ve alındığı takdirde 30 gün kala önceden bildirimde bulunmak için elimizden geleni yapmaya söz vermesek de gayret edeceğimizi bildiririz.

Artıway hizmeti, zaman zaman hizmette bulunan teknik sıkıntılar veya internet genelindeki teknik zorluklar nedeniyle düzgün olarak kullanılamayabilir; ancak kalitesinden ödün vermeden kesintisiz bir hizmetimizi sağlayabilmek için sorunu giderebilmek özenle çalıştığımızı belirtmek isteriz. Yine de böyle bir durumda, Artıway’in sürekli olarak erişilebilirliğini veya hizmetimizde belirtilen herhangi bir içeriğe erişilmesini üzülerek garanti edemediğimizi dikkate almanızı önemle rica ediyoruz.

Yukarıda belirtilen maddelere rağmen, Artıway hizmetinin planlı olarak kısıtlı kullanılabildiği veya kullanılamadığı zamanlar hizmetin minimum kullanıldığı zamanlar olup, bu tür durumlarda sizlere bilgi vermekteyiz.

Güvenlik nedeniyle ve diğer nedenlerden ötürü, Artıway’de oturum açarken gerekli olan şifrenizi veya diğer bilgileri değiştirmenizi isteyebiliriz; Bununla birlikte, parolanızı hiçbir zaman e-posta, telefon, www.artiway.com.tr web sitemizde veya başka bir yolla sormamaktayız. Şifrenizi ve olası tüm kimlik doğrulama bilgilerinizi gizli tutmanızdan yalnızca sizin sorumlu olduğunuzu belirtiriz.

12. Yükümlülükler

 • a. Artıway olarak belirtilen hizmetlerimizi en iyi şekilde sağlamayı amaçlamaktayız, ancak maalesef tüm beklentilerinizi veya taleplerinizi karşılayabileceğimizi garanti edemiyoruz.
 • b. Artıway, sadece bu sözleşme ile yükümlüdür ve hasar (ihmalkarlık, hukuki bir yükümlülüğün ihlal edilmesi veya herhangi bir hasar dahil olmak üzere) herhangi başka bir taahhüt, yükümlülük veya düzenlemeye tabi değildir.
 • c. Artıway, ihmalkarlığımızın sonucu olan kişisel yaralanma veya ölümden sorumlu değildir.
 • d. Artıway alt sözleşme maddelerinin sınırlamalarını her zaman hesaba katmaktadır.
 • e. Artıway yalnızca doğrudan zarar veya hasarlardan, hasar taleplerinde (ihmal, hukuki bir yükümlülüğün ihlal edilmesi veya herhangi bir hasar dahil) veya başka bir şekilde doğrudan veya dolaylı olarak zararlardan ve Artıway çalışanları, temsilcileri veya alt sözleşmelilerinin eksiklik veya hatasının bulunduğu durumlardan sorumludur. Artıway’in kullanıcının kayıt olması ile başlayan ardışık 12 aylık dönemde olarak kabul edilerek bu 12 aylık dönem içinde kullanıcıya aktarılan bonus toplamını aşmayacak şekilde sınırlandırılacaktır.
 • f. Hasar (ihmalkarlık, hukuki bir yükümlülüğün ihlal edilmesi veya başka herhangi bir hasar dahil olmak üzere) veya başka bir şekilde siz kullanıcılarımıza veya sözleşmeli başka bir tüzel kişiye karşı sorumlu olmadığımızı belirtiriz. Sorumlu olduğumuz durumlar ise şu şekilde sıralanabilir:
  • a. Herhangi bir gelir veya iş kaybı, kayıp, beklenen tasarruf kaybı ya da kârda bir azalma

veya

  • b. Artıway Hizmetinin tarafımızdan ötürü sağlanamaması veya geç sağlanmasından doğan dolaylı, spesifik veya önem arz eden herhangi bir hasar, masraf veya talep.
  • c. Bu Sözleşmenin herhangi bir yerinde açıkça belirtilmiş olan maddelere ilaveten, sahtekârlık veya yasanın hariç tutmaya izin vermemesi durumu hariç tüm teklifler, garantiler, koşullar ve diğer düzenlemeler (yasa, eylem vb. nedenlerden doğan açık ve dolaylı) hariç bırakılmaktadır.
  • d. Net olarak, Artıway, kullanıcının mağaza ile birlikte ürettiği, katkıda bulunduğu ve ilgisi bulunan işlemlerden (veya diğer işlemler) ve bu işlem ve içeriklere bağlı herhangi bir aktivite veya sözleşmeden yükümlü tutulamaz.
  • e. Bölüm 12’nin koşulları işbu sözleşme fesih edilse bile yürürlükte kalır.

13. Tazminatlar

Kullanıcının Artıway’i, (a) bu Sözleşmeyi kullanıcı tarafından veya Kullanıcı Adı aracılığıyla ihlal edilen veya (b) bir mağaza yapılan işlemden kaynaklanabilecek veya bunlarla bağlantılı olabilecek tüm sorumluluklar, tazminat talepleri ve masraflar karşısında tazmin etmesi gerekmektedir.

14. Transfer

İşbu Sözleşmeyi kısmen veya tamamen üçüncü şahıslara devretme ve bu sözleşmenin kapsamına giren hak ve yükümlülüklerimizin herhangi birisini veya tamamını bir alt sözleşmeliye aktarma veya devretme tek taraflı hakkımızı saklı tutarız. Ayrıca garantörlerin size sağladığı bu sözleşmenin azaltılmış versiyonu olan sözleşmeyi de size aktarabiliriz. Artıway tarafından sağlanan bu sözleşme, önceden yazılı izin olmadan devredilemez veya feshedilemez veya bu sözleşme altındaki hak veya yükümlülükleriniz herhangi bir alt sözleşmeliye devredilemez.

15. Fesih

Kullanıcı, Artıway kullanımını istediği zaman feshedebilir. Artıway, kullanıcının Artıway’in faaliyetine veya diğer bölümlerine aykırı şekilde davrandığını tespit etmesi durumunda, bu Sözleşmeyi tek taraflı olarak herhangi bir zamanda feshedebilir. Fesih derhal yürürlüğe girer ve bu durumda Kullanıcı, kendi kullanıcı adı altında biriktirmiş olabileceği herhangi bir bonusu geri döndürülemez olarak kaybeder. Bu durumda Artıway, kullanıcının ileride Artıway hizmetinde oturum açmasını da engelleme hakkına sahiptir.

16. Tüm Sözleşme

Bu sözleşmenin amacı, Artıway hizmeti ile ilgili tüm sözleşmenizi içermektir. Sözleşme adil ve makul bir şekilde düzenlenmiştir. Bu sözleşme, dolandırıcılık veya dürüst olmayan bilgiler nedeniyle iptal edilmiş sözleşmeler dışında, Artıway ile ilgili olarak önceden yapılmış tüm sözleşme ve anlaşmaların yerini alacaktır.

17. Bu Sözleşmedeki Değişiklikler

Bu Sözleşmeyi gerektiğinde yeniden gözden geçirme ve Artıway’de yeni bir versiyonunu yayınlama hakkını saklı tutarız. Bu sözleşme yenilendiği takdirde, sözleşmenin yeni versiyonu Artıway’de yayınlanacak olup, şart ve yükümlülükleri derhal yürürlüğe girecektir ve o andan itibaren Artıway’in sizinle olan ilişkinizi belirleyecektir:

 • a. Bu sözleşmenin operasyonel bölümlerinde herhangi bir revizyon yapılmışsa ve revizyon sizi olumsuz etkiliyorsa, üç takvim günü içerisinde yeni sözleşme versiyonu hakkında yanıt verme hakkına sahipsiniz. Yeni Sözleşmeye tabi olmak istemediğiniz takdirde, üç takvim gününde tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Bu durum ise, tüm Artıway kullanımınızın askıya alınmasını gerektirir.
 • b. Değişiklikler bu Sözleşmenin operasyonel bölümleri ile ilgili değilse veya sizi olumsuz etkilemiyorsa (kısıtlamalar olmaksızın, örneğin, bu Sözleşmede zaten yer alan iletişim bilgileri ya da düzenleme bölümlerinde yapılan değişiklikler dahil olmak üzere), yeni sözleşme veya revizyon derhal yürürlüğe girecek ve web sitesine eklenecektir (veya sözleşmenin yeni versiyonunda belirttiğimiz daha sonraki bir zamanda).

18. Genel

Sözleşmenin bazı bölümlerinin yasal olarak geçerli veya uygulanabilir olmadığı durumlarda bu sözleşme yine de yürürlükte kalacak ve uygulanacaktır. Siz ve Artıway bağımsız kuruluşlardır ve bu sözleşmenin amacı taraflar arasında herhangi bir temsil, ortaklık, ortak girişim veya işçi-işveren ilişkisi kurmaz veya temin etmez.
Bazı durumlarda, sözleşme ihlallerine veya başkalarının ihlaline karşı herhangi bir şekilde Artıway olarak yanıt vermediğimiz takdirde, bu durum, gelecekteki benzer ihlallerle ilgili olarak hareket etme hakkımızı engellemez.

19. Uygulanabilir Yasa

 • a. Bu sözleşme ve Artıway-kullanıcı ilişkisi Finlandiya yasalarına tabiidir.
 • b. Artıway ve siz değerli kullanıcılarımız, bu anlaşmadan doğan uyuşmazlıklar konusunda Finlandiya’nın yetkili adli makamlarına tabiidir.

20. Bu Sözleşmenin Saklanması

Kişi, Artıway’e kaydolurken beyan edilen bireysel Artıway Kullanıcı Sözleşmesi arşivlenmemektedir. Bu sözleşmeyi www.artiway.com.tr adresimizden görüntüleyebilirsiniz. Bu sözleşmenin kalıcı bir kopyasını bilgisayarını indirerek veya bir kopyasını alarak saklamanızı rica ediyoruz. Sözleşme yalnızca Türkçe olarak görüntülenebilmektedir.

21. Yeniden Pazarlama

Artıway yeniden pazarlama ve Google Adwords’e ait benzer kitle ulaşım özelliklerini kullanmaktadır. Artıway sitesini ziyaret ettiğinizde, Google tarayıcınıza çerez yerleştirerek, Google’ın diğer hizmetlerini (örn. Google arama, Gmail, YouTube) ve başka web sitelerini ziyaret ettiğinizde Artıway promosyonlarını öne plana çıkarmaktadır. Benzer kitle özelliği ise Google’ın profilinizi diğer profillere (örn. Yaş, cinsiyet, ilgi alanları) benzer bulduğu takdirde de Artıway promosyonlarını öne plana çıkartabilmektedir.

Google’ın çerezlerini Google’ın Ayarlar Bölümü’nden devre dışı hale getirebilirsiniz. Üçüncü şahısların çerezlerini ise buradan devre dışı bırakabilirsiniz.

22. Veri Koruma Hüküm ve Koşulları

Sistemimize üye olarak isim, iletişim bilgileri, cinsiyet, doğum tarihi ve alışveriş kayıtları sadece işleyiş ve ölçme işlemleri için kullanılacaktır. Bilgiler ayrıca kullanıcılarımıza site ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi vermek için kullanılabilir. Sistemimize ait hiçbir kullanıcı bilgisi 3. şahıslarla, yasal işlem gerektirmediği sürece paylaşılmayacaktır. Veri Koruma Hüküm Koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

23. Tarayıcı Eklentisi

Artıway platformunda bulunan hemen her mağazaya kolay erişebilmek ve bonus almayı unutmamak için Tarayıcı Eklentisi Hizmeti sunar.

Kullanıcı Artıway Tarayıcı Eklentisi aracılığı ile bir mağazaya tıkladığında, mağazanın sayfasına yönlendirilir. Linkin tıklanması ile tarayıcıya affiliate çerezi yerleştirilerek, kullanıcının bonus kazanması sağlanır.

İletişim Bilgileri

Şirketimizin yasal adı Bonusway Oy olmakla beraber, Türkiye’de Artıway ismi ile hizmet vermekteyiz. Soru ve görüşleriniz için iletisim@artiway.com.tr – Müşteri Hizmetleri adresimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sözleşmenin kapsamına giren tüm kişi ve bildirimlerin (resmi bildirimler dahil) e-postayla gönderilmesi ve alınması gerekmektedir. Bu nedenle, mesajınızı iletişim formumuzu kullanarak veya iletisim@artiway.com.tr e-posta adresimize göndermenizi önemle rica ederiz. Yanıtımız, Artıway’e kaydolurken kullandığınız veya daha sonra değişiklik yaptığınız e-posta adresinize gönderilecektir.